באנו לבית ראשי הרשויות שחסמו תושבים בפייסבוק

השנה החלטנו להתמקד גם ברשויות המקומיות. למה? כי ראשי עיריות אינם נולדים מושחתים. המנגנון הוא שמשחית את חלקם. יש קשר הדוק בין חוסר שקיפות ואיסור על מעורבות אזרחית – לבין שחיתות. אלא ששדרת השלטון המרכזי – שממנה אמור להגיע הפתרון – מתעלמת מהנתונים. הרגולטורים נרדמו, ואנחנו פועלים להעירם! למה? צפו:

 

 

 

"בישראל כמעט שלא קיימת עיתונות מקומית. בהרבה מאוד מקומות אין מי שישאל את העירייה שאלות על מצב המתנ"ס, מיקום תחנת האוטובוס החדשה או רמת בית הספר. יש לזה קשר ישיר למצבן הקשה של לא מעט רשויות מקומיות", אומר יאיר טרצ'יצ'קי וצודק לגמרי.

  • אז מה עושים? יחד עם עו"ד רחלי אדרי הובלתי את הקמתה של קואליציה של כל ארגוני השקיפות בדיוק למטרה זו. ישבנו והחלטנו לפעול יחד מול משרד הפנים – המפקח על הרשויות- בדרישה לקדם שקיפות ברשויות המקומיות. אנחנו תכלסיים. גיבשנו הצעות מעשיות שיעזרו לממשלה לעזור לראשי הרשויות לפעול למען הציבור. נעדכן.

4 תגובות בנושא “באנו לבית ראשי הרשויות שחסמו תושבים בפייסבוק

הוסיפו את שלכם

  1. הרשויות המקומיות ובעיקר אלה בפריפריה, פועלות הרחק מתשומת הלב הציבורית והרחק מכל ביקורת ממשית. הכול בגיבוי השלטון המרכזי שדואג לספק "תעודות כשרות" – ע"ע אות הוקרה על מנהל תקין לרשויות בעייתיות, ציון לשבח על "שקיפות" לרשויות שהשקיפות מהן והלאה וכדומה. הלוואי ותצליחו לשנות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: