הבלוג של תומר אביטל

כתבות וידאו מגניבות על השלטון המקומי

כפי שבוודאי שמתם לב- השנה החלטנו להתמקד גם ברשויות המקומיות. למה? כי ראשי עיריות אינם נולדים מושחתים. המנגנון הוא שמשחית את חלקם. יש קשר הדוק בין חוסר שקיפות ואיסור על מעורבות אזרחית – לבין שחיתות. אלא ששדרת השלטון המרכזי – שממנה אמור להגיע הפתרון – מתעלמת מהנתונים. הרגולטורים נרדמו, ואנחנו פועלים להעירם! למה? צפו:

 

 

 

 

 

 

  • טור דעה במעריב: חלק מהרשויות המקומיות בישראל מתנהלות בצורה שמזכירה עיירות במערב הפרוע, ולא מדובר בגזירת גורל, אלא בתוצר של מנגנון לקוי.
  • טור נוסף וחשוב בנושא קריסת המקומונים
  • אז מה עושים? יחד עם עו"ד רחלי אדרי הובלתי את הקמתה של קואליציה של כל ארגוני השקיפות בדיוק למטרה זו. ישבנו והחלטנו לפעול יחד מול משרד הפנים – המפקח על הרשויות- בדרישה לקדם שקיפות ברשויות המקומיות. אנחנו תכלסיים. גיבשנו הצעות מעשיות שיעזרו לממשלה לעזור לראשי הרשויות לפעול למען הציבור. נעדכן.
תומר אביטל
עיתונאי, סופר ומורה ליוגה. לפרטים המלאים כנסו לבלוג שלי בשם תומר אביטל

4 Replies to “כתבות וידאו מגניבות על השלטון המקומי

  1. הרשויות המקומיות ובעיקר אלה בפריפריה, פועלות הרחק מתשומת הלב הציבורית והרחק מכל ביקורת ממשית. הכול בגיבוי השלטון המרכזי שדואג לספק "תעודות כשרות" – ע"ע אות הוקרה על מנהל תקין לרשויות בעייתיות, ציון לשבח על "שקיפות" לרשויות שהשקיפות מהן והלאה וכדומה. הלוואי ותצליחו לשנות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.