המשטרה פשטה על החטיבה להתיישבות

תומר אביטל
בלעדי: המשטרה פשטה היום גם על משרדי החטיבה להתיישבות. למיזם ׳מאה ימים של שקיפות׳ הגיע מידע לפיו המשטרה ביקרה במשרדי החטיבה בשלוש מטותיה: בנימין, באר שבע ובקצרין. המשטרה נמנעה ככל הנראה מלהגיע למשרדים הראשיים בירושלים. החטיבה נלחמה מרות נגד ההצעות להחיל עליה שקיפות בשנים האחרונות.
 –
בחטיבה אישרו את המידע אך העדיפו שלא להגיב. ביחידת 433 החוקרת את פרשת השוחד הגדולה – בה מעורבים בין השאר אישים ממפלגת ׳ישראל ביתנו׳ ובראשם סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום וראש מועצת שומרון גרשון מסיקה – לא הסכימו לאשר או להכחיש את הידיעה. 

צביקה זרחיה פרסם השבוע בדהמרקר כי תקציב החטיבה להתיישבות גדל בכל שנה במאות אחוזים.
בכתבה מוזכר כי ביום חמישי פנתה זהבה גלאון, החברה בוועדת הכספים, ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בדרישה להשיב את הכספים שהועברו לחטיבה במסגרת ההעברות התקציביות שעליהן החליטה ועדת הכספים. בין השאר משום שהתפרסמו חשדות לפיהם החטיבה: ״העבירה לכאורה סכומי עתק למועצה האזורית שומרון, למועצה האזורית מגילות, להתנחלות נוקדים ולעיר אריאל (אף שזו כלל אינה באחריותה), וזאת לכאורה כחלק ממנגנון רחב יריעה, מסואב ומושחת, של מרמה והפרת אמונים, מתן טובות הנאה והלבנת כספים, שבמסגרתו שימשו כספים אלה, לאחר קבלתם ברשויות המקומיות האמורות, לשם העברתם לכיסיהם של גורמים פרטיים״.Histadrut
אזכיר שיו״ר ועדת חוק, חוקה ומשפט ח״כ דוד רותם (ישראל ביתנו) טירפד בשנה האחרונה שוב ושוב ניסיון להכפיף את החטיבה לחוק חופש המידע ונלחם בכל הצעה להחיל בה שקיפות ציבורית.  
שחיתות משגשגת במקומות שבהם אין שקיפות
עדכון: סתיו שפיר מסרבה בתגובה ״המעורבות של החטיבה להתיישבות בפרשת השחיתות הגדולה מוכיחה שוב: כשאין שקיפות, יש שחיתות. בשנה האחרונה אני מנהלת מאבק עיקש לחשיפת האינטרסים הסודיים השולטים בתקציב החטיבה. למרות שהחטיבה ממומנת עד השקל האחרון מכספי המסים של אזרחי ישראל, מסרבים ראשיה – והפוליטיקאים מישראל ביתנו והבית היהודי המגבים אותם – לחשוף מה הם עושים בסכומי העתק המוזרמים אליהם כל שנה. פעם אחר פעם דרשתי בוועדת הכספים לדעת למה מיועדים כספי החטיבה, ופעם אחר פעם זכיתי לתשובות מתחמקות. עכשיו ברור את מי משרתת ההסתרה.נוסף על העברת כספים למועצות מקומיות, מהמידע שעלה בידי להשיג בחודשים האחרונים התברר כי החטיבה מזרימה בחשאי עשרות מיליונים לעמותות פרטיות, שרבים מראשיהן מקורבים להנהגת הבית היהודי. בשנה האחרונה הצגתי את הממצאים המטרידים למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיפעלו בנושא בהקדם האפשרי, וזימנתי דיונים בוועדת הכספים ובוועדה לביקורת המדינה בנוכחות אנשי החטיבה והאוצר. לצערי, האוצר גיבה את החטיבה בהסתרת המידע.אני סומכת על משטרת ישראל שתעשה הכל על מנת לחשוף את האמת, אך במקביל, כדי למנוע שחיתויות מסוג זה – שנערכות בחסות המדינה – חייבים לשנות מהיסוד את השיטה הרקובה שבאמצעותה מנהלת הממשלה ללא פיקוח את הכסף של הציבור הישראלי״.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: