נפתלי בנט מתייחס אליכם כאילו אתם בכיתה ה'

אחרי מסה קריטית של כתבות, ההדתה הגיעה בשעה טובה לדיון ציבורי. אלא שבנט מכנה את כל מי שמבקר אותה – שליח "הקרן החדשה". למה? כי באחד התחקירים נעזרו בנתונים של מכון מולד שנתמך (בעבר) על ידי הקרן.
*
אני חופר מזה שנתיים על התקציבים האדירים שבנט משנע לעמותות להחזרה בתשובה. פרסמתי תחקירים וגם טורי דעה – עצמאיים. בדקתי בעצמי הנתונים והם חד משמעיים- תקציבי ההחזרה בתשובה תחת בנט נסקו לכוכבים.
*
ועדיין, בנט לא מתעמת עם הנתונים, אלא עם זהות הכותבים. זה מטריף אותי יותר מההחזרה בתשובה עצמה. למה? כי הנתונים נכונים.
הרי לא קיבלתי שקל מהקרן החדשה, ומעולם לא נעזרתי בהם. הנתונים פשוט נכונים. ובמקום להגיב תכלס למספרים, ולקיים דיון אמיתי ונוקב על לגיטימיות החזרה בתשובה של ילדים ונוער, והאם בכלל מדובר בהחזרה בתשובה, בנט הפתטי הולך הכי נמוך ומייצר משוואה בין הקרן לערוץ. למה? כדי לעקר את הלגיטימציה מהכתבות האלו.
*
זה לא חדש. אנו רואים את זה בקביעות אצל טראמפ וביבי, ועכשיו גם אצל בנט. מנהיגים מחוסרי עמוד שדרה מקבעים נוסחה פתטית: ביקורת = בגידה.
*
לכן מצביעי הבית היהודי- אני מבקש שתראו מעבר לערפל. זה בסדר גמור שתחלקו את תפיסת עולמו. זה יותר מבסדר שתתמכו בהדתה, או תסתייגו מלהגדיר את פעילות העמותות מהדתה. זה לא בסדר שבנט מתחמק משאלות מוצדקות דרך אגרסיביות חלולה והתייחסות לציבור כלילדי כאפות בכיתה ה' שצריכים להקשיב לו רק כי הוא הבריון השכבתי.

2 תגובות בנושא “נפתלי בנט מתייחס אליכם כאילו אתם בכיתה ה'

הוסיפו את שלכם

  1. הבעיה עם הדתה היא בסה"כ תמונת הראי של החרדה של חרדים מפני "חילון". אבל כל יהודי שפוי סבור שזה טוב שבחייו יש גם קודש וגם חול. האם זועקי החילון מחרימים את הדגל כי יש עליו טלית? הגזימו לגמרי. וזה סביר לגמרי שיהודים לומדים יהדות. מה שלא בסדר, כפי שכתב מאיר שלו בידיעות אחרונות, זו מגמת מיקור החוץ, במסגרתה מביאים כל מיני עמותות לבתי ספר ממלכתיים, ומוציאים תלמידים למסעות עם מדריכים מאותן עמותות. ברגע שהמורים והמחנכים האורגניים מבצעים זאת, זה סביר.
    וכיון שהרי המדיום הוא המסר, נראה שההדתה האמתית המתרחשת כאן היא בכלל נוצרית: הרי מיקור חוץ יכול להיות הגיוני הרבה פעמים. אבל כאידיאולוגיה אובססיבית, מיקור חוץ הוא גלגול של האמונה הנוצרית בישו המושיע: האדם הוא יצור חסר יכולת, ולכן צריך מיקור חוץ בכדי להושיע אותו. ההפרטות האובססיביות הן אפוא ניצור שיטתי של השיח החברתי. אז האם יש בישראל הדתה? נראה שלא מעט. אבל לאו דוקא לחיק היהדות.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

לגלות עוד מהאתר תומר אביטל

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

המשך לקרוא

%d בלוגרים אהבו את זה: