יש יתרונות בבחירות חוזרות! הנה הם:

נתחיל בחדשות הרציניות. יש יתרון מובהק בבחירות החוזרות: אפשר להתמקד בהן סוף סוף בסוגיות שבאמת חשובות לציבור: תחבורה ציבורית. דיור. בריאות. יוקר המחיה.

בתקווה שנגמר במחסניות הפוליטיקאים רפש הימין-שמאל – לדיון הפעם יכול להיות ערך אמיתי לחיי היום-יום שלנו. במקום רק לנסות ולהפעיל אותנו מהבטן, ישנה הזדמנות לשיח כלכלי משמעותי.

אלא שאי אפשר לסמוך על הפוליטיקאים שלנו שיובילו לשיח כזה. ואנחנו ב"שקוף" עדיין לא גדולים מספיק לסחוף את כולם אחרינו (הצטרפתם כבר?) – אז ביקשנו מהתומכים שלנו לפרט את חצי הכוס המלאה של בחירות חוזרות, למרות הטירלול.

בררנו את המיטב, והנה רשימת הדברים *חיוביים* שצפויים לנו בעקבות פיזור הכנסת:

 1. יום חופש נוסף (17 בספטמבר – אמצע שבוע!). בתשלום, ועל חשבוננו – אבל חופש נוסף!
 2. שלל חוקים יאלצו לחזור לתחילת המסלול (בעקבות כלל שמבטל "רציפות", כלומר דילוג על משוכות בהליך החקיקה, עקב בחירות כפולות). ביניהם:
  • חוק הפורנו: שמשית עלויות על הציבור ופוגע בחופש הפרט במטרה להקשות (בצורה מאוד לא יעילה) על גלישה לאתרי פורנו.
  • חוק היועמ"שים: שמאפשר לשרים לבחור בעצמם את היועצים המשפטיים שלהם (ובכך להפוך אותם לפחות עצמאיים וביקורתיים).
 3. כל מי שהתחרט על המפלגה שבחר בסבב הקודם, יכול להצביע לאותה מפלגה ולהתחרט שוב (דר רז).
 4. את הכנסת ה-20 סיימנו עם תשעה ח"כים חשודים, ואת הכנסת ה-21 סיימנו עם חמישה חשודים. מי יודע, אולי זו מגמה ואת הכנסת ה-22 נסיים רק עם שניים? (עידן בנימין)
 5. רענון נושאי שיחה: "כשמתווכחים על פוליטיקה ומפלגות יש פחות זמן להתלונן על החום" (אמילי קימחי). "תמיד יש על מה לדבר עם משפחה" (איגור בונדר).

  Knesset
  מישהו בכלל שם בשנת 2019?
 6. גן עדן לליברטריאנים: "זו הכנסת המוצלחת בהיסטוריה של המדינה – 0 חקיקה מזיקה, פטרנליסטית, ומעיקה. ביומה הראשון הוגשו מעל 700 הצעות חוק פרטיות, וכולן לא עברו! תומר, אני יודע שאתה אוהב לבדוק את הנוכחות של הח"כים במשכן ולהתלונן על ריבוי הפגרות. אני אומר – ההיפך! כמה שיותר פגרות, כמה שיותר היעדרויות! ח"כ עצלן הוא ח"כ שלא נכנס לי לחיים" (עומר גריג)
 7. מועד ב' לתקשורת: "עמית סגל יוכל להכין רשימת שאלות למקרה שייפול עליו ראיון בהפתעה" (עומר סופר). "מינה צמח וחבריה קיבלו הזדמנות להציל את כבודם" (ליעוד אברבך)
 8.  פרסומת לא סמויה: תמונה אחת שווה אלף מילים – עקבו אחרינו באינסטגרם
 9. שיאנים מפתיעים: מיקי זוהר אלוף החקיקה (העביר את החוק היחיד – לפיזור הכנסת). "אחוזי נוכחות שוברי שיאים ליאיר לפיד!" (עומר סופר)
 10. נוסטלגיה: "נפתול חוזר לארץ נהדרת!" (אילנה קלמן)
 11. חלומות: "אפשר בינתיים לפנטז כמו שמפנטזים כשממלאים לוטו. כמו למשל לחלום על ממשלה שמורכבת רק מ: נשים, הומואים, רופאים, אמנים וספורטאים". (שרון עוז אמיתי)
 12. שיעור משולש באזרחות לציבור הרחב: "ביחד עם הבחירות המקומיות, אלה שלוש הזדמנויות תוך פחות משנה ללמד את הבנות על דמוקרטיה, על החשיבות בללכת לבחור". (קרין שנייד). וגם פחות אזרחים ירגישו שהקולות שלהם הלכו לפח ולא זכו לייצוג: "מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה מקבלות הזדמנות להשתפר, בתקווה שיתאחדו ו/או יעברו את אחוז החסימה הפעם". (אורי פחימה)
 13. חרף בזבוז הכספים הציבורי: צפויה פריחה חסרת תקדים בתעשיית הדפוס והפרסום. כמו-כן יועצים אסטרטגיים, עסקנים פוליטיים, טלמרקטינג וסוקרים יזכו השנה להכנסה כפולה, גם אם התוצאה תהיה זהה.
 14. על הדרך: "החסינות לא תהיה רלוונטית" (יונתן שץ מסביר שאולי לוח הזמנים יקשה על רה"מ להעביר חוק שיציל אותו ממשפט)
 15. ידע כללי: "תשובות אפשריות חדשות לשאלות טריוויה על כהונות קצרות בכנסת שהתשובה עליהן היא לא בהכרח פנינה רוזנבלום". (SOOFGI)
 16. הפתעת הבחירות החוזרות: "יאיר נתניהו הפך לעיתונאי חוקר שנאבק בשחיתות, אמנם רק של ליברמן ועל הדרך הפליל את אבא שלו" (רחל אלגזי)
 17. התפתחויות טכנולוגיות: "המצלמות בקלפיות בישובים ערביים יעבירו את השידורים הפעם ב-4K" (בי סייד)
 18. נוכל לפרסם שוב את כל התחקירים שחלק מהמהצביעים התעלמו מהם (צוות שקוף)

תגובה אחת בנושא “יש יתרונות בבחירות חוזרות! הנה הם:

הוסיפו את שלכם

 1. הי תומר .
  הנושא המדיני הביטחוני היה נמצא ויהיה במרכז הדיון הציבורי בישראל ובצדק . אלה החיים עצמם וזה מה שחשוב לכולנו.(למשל דרום המדינה ועוטף עזה בפרט) ..
  אלא שהפעם צריך ללכד ימין ושמאל ומרכז לפתרון היחידי שנמצא על השולחן – " עזה תחילה " -GAZA FIRST WIN WIN
  ההצעה הזו הוצגה לפוליטיקאים מימין ומשמאל לאנשי צבא ולאנשי תקשורת עם תמיכה מקיר לקיר
  (בתקשורת – בן דרור ימיני מפרסם כתבות רבות בזכותה)
  אנא רתום גם את שקוף למאבק החשוב ביותר שיקבע את עתידנו לדורות .
  בברכה
  חגי ,

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

לגלות עוד מהאתר תומר אביטל

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

המשך לקרוא

%d