אין מפלגות נקיות ואין פרות קדושות – כולם תחת זכוכית מגדלת. להוכחה:

לא משנה מאיזה מפלגה יהיה ראש ממשלה – תמיד נדרוש שקיפות. תמיד נדרוש דין וחשבון. תמיד. לצערי לא הייתי פעיל כשחטפו את ילדי תימן או כשמפא"י חגגו על חשבון הציבור. גם מאז שנהייתי עיתונאי ארצי (2009) מכהן אותו רה"מ – אז לכאורה קשה לי לעמוד מאחורי מילותיי.

אלא שלמטה תמצאו הוכחות שלא אאתרג איש: ימין/שמאל/ח"כ ממאדים.

בהמשך הטקסט תראו חשיפות ומאמרי דעה מחולקים לפי מפתח מפלגתי. 

למה החלוקה?

כי הצליחו לגרום לנו לחשוב שזה ימין מול שמאל. אנחנו והם. האמת היא שזה באמת 'אנחנו והם'. אבל אנחנו זה כל הציבור, והם זה הכוחות בעלי האינטרס הצר שפועלים מאחורי הקלעים לשמר מציאות שהם מרוויחים ממנה – ושאנחנו נרמסים תחתיה. 

כדי לשמר את המציאות הזו ממשלת ישראל (הנוכחית והקודמות) ניסחה משוואה — ביקורת היא בגידה. כעת הדבר הכי חשוב עכשיו הוא אם אתה בעד ביבי או נגד ביבי. התקשורת? היא אויב. כך, ההנהגה גורמת לנו כך לעסוק בטפל, במקום במה שחשוב באמת, כמו ממצאי אינספור תחקירים נגד מנהיגנו, דוחות מבקר המדינה הבלתי נתפסים ורפורמות נחוצות לשבירת הקרטלים ששולטים במשק.

המציאות הטרגית הזו לא נולדה יש מאין

היא תולדה של מערכה מוצלחת ואינטנסיבית שמנהלים המסוקרים נגד המסקרים. התוצאה? צביעת כל תחקיר כפוליטי שמניעיו "לחפש אותנו". זה שקר. עיתונאים 'מחפשים' את אלו שבמוקדי הכוח, ומבלים שם אותם אנשים כבר די הרבה זמן.

פירות המערכה הזו? חשדנות ציבורית מעמיקה כלפי איכות התחקירים. התוצאה? חממה לפוליטיקאים מושחתים – שכל זרקור המכוון לתוכה רק מסייע לצמיחת עוד עשבים שוטים.

לכן ריכזתי ברשימה למטה חלק מהחשיפות וממאמרי הדעה נגד כלל המפלגות

ותודה לקרן קוזלוב המעולה שסייעה במשימה! למה ריכזנו? כדי להפריך – כמובילי מיזם שקיפות – אפשרות הזויה של קידום סדר יום מפלגתי כלשהו. כי אנו מותחים ביקורת על כל מי שמגיעה לו ביקורת. כי אין פרות קדושות. כי סדר היום שחשוב יותר מכל הוא זה של מנהל תקין שפועל למען הציבור, יהיה אשר יהיה הבית האידאולוגי שלו

ישראל יכולה להיות מקום טוב, זול וסולידרי יותר

הגיע הזמן שנפסיק ליפול בפח של הפוליטיקאים. זה אנחנו והם.

תמונת מחזור חברי הכנסת חכים
רובם נגדנו – עובדה שחוקי שקיפות נופלים מזה שנים ארוכות

חלוקה לפי מפלגות

לכתבות כלליות נגד כולם:

המחנה הציוני (העבודה והתנועה)

פרגון למחנ"צ

document-page-001
פאי לא מחייב – כי הרשימה מתעדכנת בעוד ועוד כתבות

מרצ

פרגון למרצ

הרשימה המשותפת

פרגון לרשימה המשותפת

כולנו

פרגון לכולנו

הבית היהודי

 

פרגון לבית היהודי

הליכוד

פרגון לליכוד

ישראל ביתנו

פרגון לישראל ביתנו

יהדות התורה

יש עתיד

פרגון ליש עתיד

אנשים גשר כוח דמוקרטיה לא יודעים את הכוח שלהם

ש"ס

שמעון פרס

התקשורת
כלכלה

הממשלה

*

כאן הרשימה המעודכנת

11 תגובות בנושא “אין מפלגות נקיות ואין פרות קדושות – כולם תחת זכוכית מגדלת. להוכחה:

הוסיפו את שלכם

 1. תמוה מוזר שעל ש"ס טרחתם לכתוב על ח"כ שכבר לא מכהן מטעם הסיעה המון זמן וגם לא עתיד לחזור ובכלל משפט הסיכום מגלה על מידת ה"אהבה" שיש לכם לש"ס משפט כוללני ומבזה את הפודקאסט ומגלה ששקיפות בכל הנוגע לעמדות אישיות של הכותב אינו הצד החזק…

 2. יפה רק מה ממש לא מצליח להבין איך לא כתבת על חגיגות יום ההולדת של שמעון פרס, או על פואד בן אליעזר. אלה רק שתי דוגמאות, גם אינך מציין שעל כל עיתונאי ימני יש בערך פי חמש מאות מהצד השני – ולא מדובר רק בחלוקה ימין שמאל, יש בתקשורת שלטון ללא מצרים של שתי מפלגות העבודה ומרץ, כמעט תשעים אחוז. אתה לא יכול לומר שזה לא מכריע את ההיקף שבו בוחנים עיתונאים בעין קפדנית יותר – מקרי שחיתות, אתן דוגמה אחת:

  רביב דרוקר כתב מאמר בהארץ שבו הוא מסביר למה לא פרסם עניינים פלילים על פואד, אבל גם על הבת של אהוד ברק, וכו. הוא עד כדי כך זחוח ושחצן שהוא מודה שהוא נותן יד לצד אחד ופועל נגד צד אחר.
  חוץ משלל נימוקים ותירוצים נעדרה סיבה אחת עיקרית, הוא פועל בכוונת מכוון רק נגד אנשים מהימין. אולי פה ושם למען הפוזה האובייקטיבית משתרבב שם ברוב המקרים בלי חומרה יתרה מהמחנה שלו. הוא לא פועל כעיתונאי אלא עושה שימוש בידע עיתונאי למטרות פוליטיות ולא רק הוא.
  הכי פשוט שעיתונאי יאמר בגלוי במי הוא תומך פוליטית, ואם יש לו פגישות "תיאום" עם צד מסוים, אחרי הבג"ץ שמבקש מראש הממשלה לחשוף שיחות שלו עם העורך בישראל היום יתכבדו כל העיתונים וכל העיתונאים וידווחו לנו על פגישות עם חברי כנסת, על מה דיברו וכו.
  מי שלא מדווח או ידווח חלקית צריך לשלול לו את התעודה או לשים מעליו שלט אזהרה.

 3. לא יעזור, תמיד ימצאו איזו פינה או נושא שתומר לא סיקר, כי הרי לא יכול להיות שהוא לא מסקר את הכל ואת כולם (כי לישון זה לחלשים). תומר אביטל אינו אחראי על כתבים אחרים או על התנהלותם אלא רק על התנהלותו שלו. הרשימה הנ"ל מראה שהוא אינו "מחפש" מפלגה או אדם מסוים אלא מסקר את נושא השקיפות.

  1. תומר ילד גדול, לא צריך את העזרה שלי, אני כותב בשמי ותראה איזה קטע – אני אפילו כותב את שמי.
   אני פשוט קורא את מה שאתה וישראל פרנקל כותבים ומבין שלא יעזור כלום, אתם לא רוצה להאמין שתומר פועל לקדם את השקיפות של כל חברי הכנסת ושהוא לא פועל ממניעים של ימין/שמאל.
   אז אתה יודע מה? אל תאמין, אל תעקוב ואל תקרא, תגיד לכל החברים שלך שלא משנה מה הוא יציג הוא משקר ותעזוב את תומר במנוחה ותן לו לעשות מה שהוא רואה לנכון שיוביל לשינוי. אתה אפילו לא צריך להתנצל כאשר השינוי שהוא מוביל יצליח.

   1. 2021. במקרה "נפלתי" לכתבה הזו
    והבנתי שתומר אביטל נשאר אותו מתחסד צבוע נטול דעה (פוליטית…)כביכול.

    אבל מאז שאביטל התמזג עם העין השביעית הקו השמאלני נהפך לכמעט גלוי

    כנראה שלמרות שתומר נורא מנסה להיות נייאטרלי הוא נשאר צפונבון תלאביבי

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: