אנחנו חיים במדינה לא נורמלית

ב"שקוף" אנו חושפים לא מעט מידע חדש, אבל אני מבקש רגע לעצור ולהזכיר מידע קיים: משטרת ישראל המליצה להעמיד לדין את ראש הממשלה בשני תיקים. זה לא נורמלי. עוד בפברואר המשטרה אמרה שיש די והותר הוכחות שבנימין נתניהו לקח שוחד ופעל בניגוד לאינטרסים של כולנו. זה לא נורמלי.

לא נורמלי שהתקשורת לא חוזרת על זה מדי יום, ולא הגיוני שהכנסת לא עוסקת בכך חדשות לבקרים. למעשה, משוגע שקואליציה שלמה, שלא מעט מחבריה אף שומרי מצוות ומתפללים באדיקות, מדפדפים ומנרמלים פרשותחמורות בהן מעורב מקבל ההחלטות מספר 1 ומגובות ממצאים של גניבה ומרמה. פרשות שמפוררות את מעט אמון הציבור בשלטון.

ואולי שכחתם, אבל לא נורמלי שמי שמכהן כשר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, הורשע בעבר במתן עדות שקר. אף הוטל עליו קלון. זה לא נורמלי שאחרי כזו הרשעה אתה ממלא את אחד התפקידים הרגישים במדינה. לא משנה מה תספרו לי – אני לא חושב שאדם ששיקר לשופט צריך לשבת בלשכת שר. שיעשה מה שבא לו – אבל לא נורמלי שהוא מנהיג אותנו.

ואני יודע שאתם יודעים זאת, אבל זה לא נורמלי ששר הפנים דרעי הוא אדם שכבר ישב בכלא ושוב חשוד בפלילים. אולי התרגלנו שהאדם שאחראי על כל הרשויות המקומיות בישראל (!) גנב ורימה והורשע, וכעת חשוד בכך שוב, אבל זה לא נורמלי.

גם לא נורמלי כלל וכלל ששר הרווחה חיים כץ האחראי על מערכות עצומות שמשפיעות על כולנו כביטוח לאומי בדרך לכתב אישום בעקבות שוחד ותן וקח מופרעים עם איש עסקים, ועדיין בתפקיד.

זה לא נורמלי ששר הבינוי והשיכון יואב גלנט פלש לשטח ציבורי. איך אינספור האנשים שהוא במגע איתם מדי יום מצליחים לשתות איתו קפה, לצחוק מבדיחותיו, ולשרת אותו בשעה שהם יודעים שהאחראי על קרקעות עשה שימוש חריג ובוטה בהן בניגוד לחוק שנים ארוכות? לא נורמלי.

Thirty-fourth government of Israel.jpg

או ששרת המשפטים איילת שקד יוצאת מגדרה להגן על יו"ר לשכת עו"ד וחבר הוועדה למינוי שופטים אפי נווה – אף שניסה להבריח את אהובתו בנתב"ג.

מאות אלפי אנשים ממשיכים לאהוד אותה אבל זה לא נורמלי בכל כך הרבה רמות: כל אחד מכם קוראים יקרים היה מזמן משלם על כך מחיר כבד. אך שקד (שרת המשפטים!) מנסה להציג את נווה כאדם תמים כי הוא מסייע לה פוליטית, ולעזאזל אמון הציבור ברשויות. מצידה שימשיך למנות שופטים אדם שירק על שלטון החוק בצורה דוחה במיוחד.

זה לא נורמלי, ואפילו לא שפוי ששקד הסבירה: "כמו שיש ראש ממשלה שמכהן תחת חקירה, אין סיבה שנווה לא יוכל לעשות זאת".
אולי זה הגיוני בסדום ועמורה. אבל אנחנו לא בסדום ולא בעמורה – ולכן זה לא נורמלי.

יודעים מה במיוחד לא נורמלי? שבזמן שכל הטירוף הזה מתרווח בכיסאות מעור סביב השולחן החשוב במדינת ישראל – שרת התרבות דורשת נאמנות. ועוד ממי? מהציבור. לא מהקולגות שבגדו בציבור, אלא ממשלמי מסים שנדרשים להוכיח פטריוטיות שוב ושוב. מאיתנו, ולא מאלו שכבר זכו לאמון שלנו ומעלו בו.

לא נורמלי בעליל שבשעה הזאת השר לביטחון פנים גלעד ארדן פועל יומם וליל – לא לחיזוק האכיפה, אלא במניעה מבלוגרים המבקרים את מדיניות הממשלה להיכנס לישראל. זה למעשה מטורלל לגמרי.

ומה הכי לא נורמלי? ההתנהגות שלנו. אנחנו, הציבור הרחב, עוסקים במסכי העשן שמפריחה הממשלה וחלק עצום מאמין לטענותיה שמדובר ברדיפה פוליטית. במקום לעסוק ללא הרף במציאות הא-נורמלית הזו אנחנו נכנסים מרצון ובאופן לא נורמלי למגירות ימין ושמאל.

אנחנו מסרבים להפנים שהסכנה שאורבת לנו יותר מכל – מגיעה מהמנהיגים שלנו. זה לא נורמלי, לא משנה מה תגידו ואיך יצדיקו ואני רק מבקש שתזכרו זאת כל יום מחדש.

*

3 תגובות בנושא “אנחנו חיים במדינה לא נורמלית

הוסיפו את שלכם

 1. שרת התרבות היא חתיכת בהמה.
  אבל גם לה מגיע יחס הוגן, היא מספיק גרועה כפי שהיא ואין צורך להמציא נגדה טענות שיקריות.
  לעניינינו היא לא מבקשת נאמנות מהציבור.
  אני הציבור, לדוגמא, היא לא ביקשה ממני כלום.
  היא מבקשת נאמנות מאמנים, אבל לא מכל האמנים, אלא רק מאותם אמנים שרוצים לחיות על חשבון הממשלה.
  מאלו, היא מבקשת נאמנות.
  למה? לא יודע. גם לא מעניין אותי.
  אני רק יודע, שבמשך הרבה שנים האנשים האלו חיים על חשבון "הציבור" בלי להביא הרבה תועלת.
  יש כמה מעניינים, אבל הם מיעוט קטן.
  הרוב סתם , מתפרנסים בכבוד בלי ממש לעבוד.
  נראה לי שהחתימה שלהם על הצהרת הנאמנות של רגב, תהיה גולת הכותרת של יצירתם.

 2. תומר ראשית תרגיע. אתה מערבב מין שאינו במינו.
  1. לגבי חוק הנאמנות בתרבות. אז זהו שאין חוק כזה. זה רק סיסמה שהדביקו לחוק כמה אידיוטים דמגוגוים מהצד השמאלי של המפה, וגם אתה תומר נפלת לחארטה הזאת. החוק מדבר על כך שהממשלה לא תממן אמנים שעסוקים בביזוי של ערכים מאוד בסיסיים ומוסכמים על 99% מהציבור היהודי. ולא, לא מדובר על נאמנות לממשלה. ולא מדובר על איסור להביע ביקורת כנגד הממשלה. זה ממש לא המצב. האם אתה תומר מוכן שמחר אומן יעשה הצגה שבה מחפיצים נשים, הופכים אותן לבובות מין, ואונסים אותם, והן אפילו מסכימות שיאנסו אותן… האם אתה מוכן שמדינה תממן את החרא הזה? אז בהחלט המדינה יכולה לקבוע למי היא רוצה לתת כסף לאומנות ולמי לא. ומי שבכל זאת רוצה לחרבן על המדינה, ולדחוף לעצמו לתחת את דגל ישראל- שיעשה את זה על חשבונו. לא במימון של המיסים שלי. ומי שעושה הצגה שבה הוא מהלל טרורסיט שרצח אזרחים ישראלים, שיעשה את זה על חשבונו, לא על חשבוני. ואם מישהו עושה הצגה שבה הוא מציג את יום העצמאות כיום אבל, שיעשה את זה על חשבונו ולא על כספי המדינה.
  בקיצור תומר, אל תהפוך את החוק הזה למה שהוא לא.
  חוץ מזה גם בנושא היועצים המשפטיים שאתה מנסים להכניס בעיתון שלכם- אני מציע שתבדקו טוב טוב את הדברים, ותתחילו לחושב. כי כרגע אתם רק זורקים ססמאות. אולי לא נעים לך לשמוע, אבל מערכת המשפט בישראל רקובה לא פחות מהמערכת הפוליטית. וחבל שאתם לא מבינים את זה. זה שהפוליקטאים משתוללים כל השנים, ולא מקבלים עונש ראוי (כמו אולמרט שזוכה בעליון על רוב סעיפי האישום שהורשע במחוזי), זה נובע מההנחות שבית המשפט העליון עושה לכל פוליטקאי שמגיע לשם, בעוד את העמך הוא טוחן עד דק. ראה מקרה זדורוב. שכל מערכת הצדק הרקובה- טחנה לו את החיים והפכה אותו לאבק אדם.
  על כן מה שאני מצפה ממך, וחבריך לעיתון החדש שלכם (שגם אני, אגב, תורם מידי חודש), שתטפלו גם בריקבון של המערכת המשפטית. המערכת הזאת היא מסד מרכזי בשחיתות במדינת ישראל. ומי שהרקיב אותה יותר מכל אחד אחר- זה אהרון ברק בתקופתו פוליטיקאים בממשל המרכזי שנשפטו והגיעו לערעור בעליון לאחר המשפט במחוזי- זוכו (למעט אנשי ש"ס). תבדוק את זה, ותיווכח בעצמך. כי ברק לא היה שופט. ברק היה פוליטיקאי שרצה לכפות את מוסריותו והשקפת עולמו על כלל הציבור.

 3. להאשים פוליטיקאים בעבירות מצוצות מהאצבע כדי לסלק אותם מהזירה הפוליטית הוא תרגיל שמקובל במדינות דיקטטוריות על ידי השלטון. בדמוקרטיה זה בעיקר השמאל שמנצל את המערכת המשפטית. כנראה שגם אולמרט היה זכאי. בימינו מספיק שמאשימים פוליטיקאי שהוא התקלח בעירום כדי לחסל אותו.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

לגלות עוד מהאתר תומר אביטל

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

המשך לקרוא

%d