להפיל על כמה שמפניות ראש ממשלה שמקדם מהלכים אדירים? אין מצב. אז מה כן תענו באירוע הבא לאוהבי נתניהו?

ידעתי. ידעתי שגם השנה כשאטען סביב שיחת מנגל-יום-העצמאות שנתניהו צריך ללכת הביתה ישיבו לי שאני "שמאלן". כשאסביר שזה בגלל השחיתות, הם יבהירו שעל סיגרים ושמפניות לא צריך לפטר ראש הממשלה.

ואתם יודעים מה? הפעם אסכים.

הכנתי תכנית, והנה היא לרשותכם ולכל מאורע חגיגי עתיד. אגיד לתומכיו: אני מבין אתכם, בכנות. אתם מעריכים את הנהגת נתניהו ולכן פרשת הארוחות הכפולות, חשמלאי ביום כיפור, סיגרים, רהיטי הגן ודומיהן זה כסף קטן.

אני אישית לא מתחבר לטיעוני "כסף קטן", אבל מבין לגמרי שכשמגיע מנהיג שמגשים חלומות ארוכי שנים, אז לרדוף אותו בקטנות זה.. קטנוני.

הרי זה כולה כמה מאות אלפי שקלים מקופת המדינה שמי יודע איפה לעזאזל נמצאת ולא ראינו שזה משפיע ולו בקצת על חיינו היומיומיים. להפך, לבריאות שיהיה לו. יש לו עבודה מפרכת.

נלחץ ידיים מחויכים. וכשנתחיל לשבץ סלט בפיתה, אוסיף שכן יש פרשות להן השלכה ישירה על חיי כולנו ואשאל: איך היה נשמע לכם למשל אילו חשבון החשמל היה זול בקביעות ב-30% וחשבון האינטרנט החודשי שלכם מתכווץ לחצי?

אעצור לפאוזת נפנוף דרמטית מעל המנגל, ואז אסביר: קחו את פרשת ההטבות שנתנה המדינה לבזק, ראש הממשלה רצה שהבעלים של תשתית האינטרנט במדינה יפרגן לו, וסייע לאלוביץ' לבצר את המונופול שלו. בעקבות זאת וללא צל של ספק התחרות נפגעה. חשבון האינטרנט שלנו? נשאר גבוה שלא לצורך.

החשבונות שאנו משלמים מדי חודש יכולים להיות זולים יותר, ובהרבה

אגב, אדגיש, לא רק היינו חוסכים חודשית כסף – העובדה שנתניהו אישר מיזוג בין בזק ליס פגעה לכולנו בפנסיות. כל מספר שאזרוק יהיה לא מדויק – אך המיזוג בניגוד לכל העמדות המקצועיות הקטין את הפנסיות של כולנו. זה בטוח. ואם זה לא מספיק, מדיניות נתניהו הפחיתה במאות מיליוני שקלים את התגמולים שהמדינה יכלה לקבל.שטרות

אה, זה לא הכל, אומר בעוד הטחינה מהפיתה נוזלת לי על החולצה, מתווה הגז? עולה לנו כל חודש, והרבה. בגלל שנתניהו לחץ בכל הכוח על מתווה שנוח למונופול של יצחק תשובה, יחידת גז יקרה לפי הערכות לפחות בכ-30% מהדרוש. זה עולה לנו כ-1.3 מיליארד שקל עודף מדי שנה. לפי מבקר המדינה, שילמנו על זה כולנו כבר 8.3 מיליארד שקל. אפילו הממשלה מודה שהמחיר היה צריך להיות זול יותר – אבל הוחלט אחרת.

זה לא אומר רק שכל אחד מאיתנו היה משלם פחות חודשית (תעריף החשמל נשען על מחיר הגז), אלא שבעצם הכל היה זול יותר. למה? כי לכל עסק שאנו רוכשים ממנו – יש חשבון חשמל שהיה יכול להיות זול יותר.

אלו רק דוגמאות, אבל רק הן בלבד יכלו להוזיל משמעותית את יוקר המחיה, להגדיל את הפנסיה שלנו, ולדאוג שלמדינה יוזרמו יותר מסים שיושקעו בתשתיות כמו תחבורה ורפואה, במקום לרפד כיסיהם של מיליארדרים.

שאר הבכירים מתבוננים ולומדים

ברגע זה, כשהמאזינים שלי יסתכלו עלי בהלם גמור, אבקש גם לגעת לרגע בהתנהלות של ראש הממשלה.

אסביר שהמלחמה שנתניהו מנהל כיום נגד שאר הרשויות ונגד הציבור שלא בחר בו – פוגעת בעתיד של כולנו. למה? כי אולי הוא מקדם מדיניות שאתם אוהבים אבל במקביל יושבים שרים וח"כים בשנים האחרונות ומסתכלים עליו. יושבים ראשי מוסד ושב"כ. ראשי ערים, חברי מועצות. מנכ"לים של גופים ציבוריים. יושבים האנשים שמנהלים את חיינו – ומתבוננים.

בנימין נתניהו

והם רואים. הם רואים בעיניהם המשתאות את משפחת ראש הממשלה, שאמורה לסמל יותר מכל את טוהר השלטון – מקבלת מתנות מאנשי עסקים בשווי אדיר. את רה"מ מקיף עצמו במנגדי עניינים. את הצמרת מלגלגת על תחקירים ויוצאת בלי שריטה.

יש ביקורת? נתקוף את המבקרים. המלצות לכתבי אישום? נפקפק במניעי המשטרה. אז מדוע שהם – ברחבי השלטון – לא ינהגו בצורה דומה? למה לא? כלומר אפילו אם הכל צודק ונכון, נתניהו ניקב את המרקם החברתי בצורה אולי חכמה עבורו, אבל עצובה עבור כולנו.

נתניהו גם ביצע מהלכים אדירים

ואז ארים את כוס הבירה (סתם, אני שונא בירה. וודקה), ואקנח: נתניהו קידם גם מהלכים אדירים כמו החוק להפחתת הריכוזיות. התקשורת אכן רודפת את משפחת נתניהו. מספיק לצפות בטלויזיה יומיים כדי לראות שזה נכון. הוא האנדרדוג האולטימטיבי. אבל בקרב האדירים שהוא מנהל בשנים האחרונות, כולנו משלמים את המחיר – והוא יקר. תחשבו על זה בבקשה בפעם הבאה שתתבקשו לשלם חשבון חשמל.

ומה קרה בפועל? השיחה לא התנהלה בדיוק ככה (והטחינה נגמרה לפני שהגעתי), אבל החלטתי להציע לכולכם – לא משנה איפה אתם גרים, להזמין אותנו. בואו נשוחח על המציאות השלטונית לעומק. אם אתם רוצים לשמוע איך אנו מקדמים שקיפות, תקשורת עצמאית ומנהל תקין – תזמינו אותנו לחוג בית. לא צריך לחכות ליום העצמאות הבא – אפשר כבר לפני שבועות. אנחנו כבר השבוע מסתובבים בכל הארץ.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

לגלות עוד מהאתר תומר אביטל

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

המשך לקרוא

%d